Dzień Dziecka
Tak ważne święto jak DZIEŃ DZIECKA jest bardzo ważnym świętem nie tylko dla wychowanków Domu Dziecka, ale również dla opiekunów, którzy na co dzień robią wszystko by jak najlepiej ich wychować i zapewnić im bezpieczne dzieciństwo. Nikt nie dba o nich tak bardzo jak wychowawcy, którzy specjalnie dla nich utworzyli stowarzyszenie „Bliżej domu”.
To właśnie w ramach DNIA DZIECKA zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wiele atrakcji…
Dzięki pani sołtys – Jadwidze Gajewskiej otrzymaliśmy zaproszenie na Festyn w Szpęgawie. Nasze dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zamków, brały udział w zabawach sportowych, muzycznych. Pani sołtysowa poczęstowała wszystkie dzieci lodami. Wychowankowie w ramach podziękowania wręczyli pani sołtys własnoręcznie zrobiony przez nich upominek. Pogoda również była nam bardzo przychylna, świeciło piękne słońce, wszyscy bawili się świetnie.
Po festynie członkini naszego stowarzyszenia p. Krysia Kilanowska zaprosiła wszystkich na swoją działkę na ognisko, gdzie upiekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki, tradycyjnie pojawił się również słodki poczęstunek, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Zorganizowaliśmy również konkurs plastyczny, a wszyscy autorzy prac otrzymali nagrody. Nasz kolega Piotr Irzyk, który niestety nie mógł być wspólnie z nami w tym dniu ( z powodów zdrowotnych) napisał na tą okazję wiersz dla dzieci:
„Naszym Dzieciom”
Bliżej domu słońce bliżej świeci
Nocą gwiazdy zaglądają w okna
I w tym słońcu i w gwiazdach są dzieci
Bliżej domu szczęście je napotka
Tu opodal, gdzie czai się smutek
Gdzie niepokój i strach, i zwątpienie
Zabrzmi w końcu szereg ciepłych nutek
W jedno czyste, opiekuńcze brzmienie
Tu w pobliżu domu roztańczone
Zaplątane w śmiech i zaufanie
Dotkną szczęścia im przeznaczone
I zmienią życie w piękny taniec
Uważamy, że Stowarzyszenie „Bliżej domu” jest niezwykle potrzebne zwłaszcza dla dzieci z placówki jaką jest Dom Dziecka, gdzie z powodów finansowych, nie ma zbyt wielu alternatyw dla spędzania wolnego czasu.
Tegoroczny DZIEŃ DZIECKA dostarczył nam wszystkim niezapomnianych wrażeń i wrażeń i na pewno na długo pozostaną wspaniałe wspomnienia. Dzieci w drodze powrotnej dopytywały, kiedy kolejna impreza… Oczywiście już myślimy o kolejnych inicjatywach, gdyż członkowie stowarzyszenia „kipią” pomysłami. Wszystkich chcących pomóc nam w realizacji kolejnych przedsięwzięć serdecznie zapraszamy do współpracy.
Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować naszemu koledze –Dariuszowi Piotrzkowskiemu (byłemu wieloletniemu wychowawcy Domu Dziecka) za ufundowanie kiełbasek, napojów dla dzieci. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Inne zdjecia: